Акустика

колонки / навушники

Колонки  і навушники для ПК - це периферійні пристрої, які призначені для виведення музики і інших звуків з комп'ютера. Їх купують не тільки для домашнього використання, але і для офісу. Удома вони допоможуть насолодитися переглядом улюблених фільмів і серіалів, прослуховуванням музики та іншого. Але, щоб відчути повне занурення в атмосферу кіно, вам знадобляться якісні пристрої. Робоче місце також необхідно оснастити хорошими колонками, але врахуйте, якщо офіс загальний, то краще користуватися навушниками, щоб не заважати колегам.

Колонки можуть як доповнити, так і зіпсувати інтер'єр, тут головне - правильно підібрати та розмістити їх. Перед вибором необхідно визначитися з тим, для яких цілей вони вам потрібні.

Звичайно, найкращим вибором для будь-якого користувача будуть високоякісні колонки з об'ємним звуком, що дозволяє повною мірою насолодитися улюбленими ток-шоу, серіалами або концертами. Такі пристрої коштують недешево, тому якщо ви не готові витратитися на дорогі пристрої, то краще придбати якісні колонки з середнього цінового сегмента. Подібні пристрої підходять більшості користувачів і задовольняють не надто високі вимоги. Такі колонки, як правило, мають хорошу якість звуку і досить якісну збірку. Якщо ж ви вирішили стати володарем найдешевших колонок для персонального комп'ютера, то будьте готові, що ці пристрої будуть низької якості з поганим звуком, який буде вас дратувати і створювати зайвий шум.

При виборі колонок основними параметрами служать: кількість каналів, спосіб управління, спосіб подачі живлення, вихідна потужність і матеріал корпусу. Колонки підключаються до комп'ютера за допомогою штекера 3,5 "TRS (mini-jack) - це стандартний роз'єм для підключення пристроїв виведення звуку, тому не варто переживати, що він не підійде. Також варто звертати свою увагу на габарити пристрою, якщо ви плануєте встановлювати його в спеціальні ніші.

Кількість каналів

Кількість каналів - це кількість колонок (сателітів), а також наявність або відсутність сабвуфера. В основному колонки діляться за кількістю каналів на 1.0, 2.0, 2.1, 5.1. Перша цифра показує кількість колонок, друга - наявність або відсутність сабвуфера. Наприклад, колонки 2.0 складаються з 2 колонок, але без сабвуфера, а колонки 2.1 - з 2 сателітів і сабвуфера.

Кількість смуг - це кількість динаміків, вбудованих в колонку. Причому для кожного динаміка відведений свій діапазон частот, який робить звучання більш деталізованим і якісним. Насамперед відокремлюються високі частоти і переводяться на невеликий динамік, якщо це не однополосная колонка. Двополосні пристрої показують більш вражаючі результати, ніж односмугові.

Сабвуфер - це пристрій, який призначений для відтворення низьких частот. З його допомогою отримують якісніший звук при перегляді сучасних і насичених спецефектами фільмів і серіалів, і саме він може забезпечити максимальне задоволення при прослуховуванні сучасної музики, особливо електронної.

Колонки 1.0

Колонка 1.0 або моноколонка складається з однієї малопотужної колонки без сабвуфера. Такий пристрій рідко використовується для підключення до персонального комп'ютера, найчастіше - до телефонів і планшетів.

Колонки 2.0

Така система складається з двох колонок без сабвуфера. Ця комбінація стала однією з найпопулярніших завдяки компактності входять до неї елементів, величезному вибору варіантів і задовільного якості. Дешевші і малопотужні колонки для персонального комп'ютера, як правило, купуються організаціями для співробітників або ж ними самими в якості помічників для вирішення робочих питань. Дорожчі та якісніші пристрої купуються керівниками в особисті офіси або для домашнього використання тими, хто цінує якісний звук і розбирається в характеристиках.

Колонки 2.1

Така система складається з двох сателітів і доповнюється невеликим сабвуфером, який додає баси при прослуховуванні музики та фільмів. Цей тип колонок вибирає більшість покупців для домашнього використання.

Колонки 5.1

Колонки 5.1 - це система, що складається з 5 сателітів та одного сабвуфера. Вона допоможе організувати звук із вашого ПК і отримати ефект, як в кінотеатрі. Така система забезпечить поділ частот по колонках, завдяки чому виходить високоякісний і насичений звук на виході. Якісне виконання колонок і їх правильне розміщення наситить простір і створить атмосферу затишку.

Способи керування

Керування колонкою може здійснюватися дистанційно або вбудовано (безпосередньо на колонці). Основними параметрами керування є: увімкнення та вимкнення колонки, регулювання гучності, перемикання між режимами та джерелами звуку.

Дистанційне керування

Дистанційне керування (ДК) - це передача сигналу від пульта керування на колонку, перебуваючи на віддаленій відстані. Можуть використовуватися як дротові варіанти керування, так і бездротові. Більшість пристроїв, які оснащені ДК, можна віднести до категорії комбінованого керування, оскільки вони додатково оснащені вбудованими регуляторами й кнопками, що розташовані в самих колонках або сабвуфері.

Пульт із дротами керуванням відмінно підходить для користувачів, у яких колонки знаходяться неподалік від комп'ютера, але далі, ніж можна дотягнуться рукою або у важкодоступному для керування місці. Такий пульт ви можете розмістити прямісінько на столі й з легкістю керувати системою. З ним не потрібна заміна батарейок, але відстань використання таких пристроїв обмежена довжиною дроту.

Бездротове керування - це відмінний спосіб для управління системою з будь-якої точки кімнати під час перегляду улюблених фільмів і серіалів або прослуховування музики. Тепер не треба вставати з дивана, щоб прикрутити звук або вимкнути колонки - досить просто взяти до рук пульт дистанційного керування. Колонки для ПК з бездротовим пультом обійдуться вам дорожче, але повірте, ви оціните цю перевагу.

Вбудоване керування

Пристрої із вбудованим (локальним) керуванням користуються величезним попитом на ринку та все це завдяки їхній ціні, яка, як правило, нижче, за аналоги з ДК. Крім того, величезний асортимент дозволяє підібрати необхідні колонки для комп'ютера за габаритами, якістю, типу підключення до мережі, розташуванню керуючих елементів і іншим необхідним факторам, які залежать від місця розміщення і переваг користувача.

Тип живлення

Тип живлення - це спосіб подачі електроживлення на колонки. Живлення подається лише двома способами:

  • від мережі - коли колонки підключаються в звичайну розетку (220 В);
  • від USB-порту - коли колонки підключаються в USB-порт комп'ютера.

Це важливо враховувати, коли у вас на ПК немає вільних USB-роз'ємів або вільної розетки.

Від мережі

Пристрої, що працюють від мережі, як правило, потужніші, оскільки не обмежені можливостями USB-порту. Ви, найімовірніше, не зустрінете систему колонок 2.1 і 5.1, що працює від USB-порту, оскільки він просто не впорається з необхідним навантаженням.

Колонки для ПК Microlab 2.0 B-73КУПИТЬКількість каналів 2.0
Максимальна вихідна потужність, Вт 20
Діапазон частот, Гц 60-20000
Кількість смуг 2
Інтерфейс підключення RCA
Спосіб керування Вбудоване
Матеріал корпусу МДФ

Від USB-порту

Пристрої, які працюють від USB-порту, - це невеликі малопотужні колонки, які не потребують високої напруги для своєї роботи. Вони можуть працювати навіть від повербанка, а значить, їх можна сміливо використовувати в якості портативних.

Колонки для ПК Trust GXT 606 Javv RGB-Illuminated 2.0 Speaker Set (23379)КУПИТЬКількість каналів 2.0
Максимальна вихідна потужність, Вт 12
Кількість смуг 2
Діапазон частот, Гц 160-20000
Інтерфейс підключення Mini-jack
Живлення USB
Спосіб керування Вбудоване
Матеріал корпусу Метал
Маса, кг 0,698

Поради

  • Якщо ви зібралися придбати колонки для комп'ютера з метою домашнього перегляду фільмів або прослуховування музики, то вам підійдуть пристрої з числом каналів 5.1, 2.1 або 2.0, але останні два варіанти варто брати дво- або трьохсмугові, щоб отримати більш якісний і насичений звук.
  • Якщо ви бачите в характеристиках "інтерфейс підключення RCA", то не лякайтеся - це всього лише роз'єм підключення на самій колонці. Уточніть у продавця чи йде в комплекті перехідник Mini-jack, або придбайте його заздалегідь.
  • Колонки, що працюють від USB-порту, можна підключати до повербанку і використовувати їх в будь-який час і в будь-якому місці. Досить просто взяти їх з собою і підключити до смартфону, планшету або ноутбука.
  • Дерев'яні колонки для ПК коштують дорожче, але видають набагато кращий звук, ніж дешеві пластикові. Компромісом за критерієм ціна-якість є колонки з МДФ, так як вони теж мають гарні звуковими показниками.
  • Підбирайте колонки не тільки за технічними характеристиками, але і за зовнішнім виглядом.
  • Дотримуючись всі ці рекомендації, ви отримаєте пристрою, якими будете пишатися і насолоджуватися.
Вадим Гамза / Всі права захищені
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати