Клавіатура

Що в іграх, що в роботі - для більшості з нас саме клавіатура залишається головним засобом спілкування з комп'ютером. Ніякі сенсорні екрани поки не в силах це змінити. Незручна «клава» запросто зіпсує настрій, тому вибір клавіатури повинен бути серйозним і обґрунтованим. 

Як вибрати клавіатуру: короткий огляд для покупця

Клавіатура - девайс звичний і навіть буденний, але ніяк не примітивний, тому вибирати її потрібно акуратно. На що ж звернути увагу при виборі?

Механізм пристрою

Клавіатури бувають трьох основних видів:

Мембранні. Технологія проста: під клавішами розташовується гумова мембрана, яка при натисканні замикає контакт плати. Відрізняються простотою у виробництві і, відповідно, невеликою ціною. Частенько мембранна клава «глючить» - натиснув, а контакти не замкнулися. Існують, звичайно, дорогі моделі від топових виробників, але основні недоліки даного типу лежать в самій технології.

Механічні. Механічна клавіатура коштує дорожче мембранної, але це кращий варіант для геймера. Технологія - найдавніша на ринку, корінням йде до перших IBM. Надійність - актуальна донині, і що-небудь краще придумати дуже складно. Звук і тактильні відчуття при натисканні на клавіші залежать від типу механізму, так що будь-хто може підібрати собі механічну клавіатуру під свій смак.

Ножиці. Технологія, що застосовується переважно в ноутбуках. Щось середнє між мембраною і механікою. Зазвичай клавіатури-ножиці відрізняються острівними клавішами з коротким ходом і беззвучної роботою. Відмінний варіант і для ігор, і для роботи.

Також читайте про ТОП-5 кращих Wi-Fi роутерів - https://kstech.com.ua/computeru/top-5-krashchyh-wi-fi-routeriv-2020/

Тип підключення девайсів

Тут все просто: клавіатура може бути дротовою і бездротовою.

Провідні клавіатури на ринку закономірно домінують. Вони дешевше коштують, менше важать, не вимагають заміни акумуляторів і не мають проблем з прийомом-передачею сигналу. Загалом, під час користування така клавіатура не сяде і не підведе. Зазвичай підключення відбувається через порт USB, але до сих пір в самих різних цінових сегментах можна знайти і клавіатуру з штекером PS/2.

Бездротові клавіатури, звичайно, вимагають більшої уваги і в цілому більш примхливі в експлуатації. Зате вони дають свободу: позбутися від вічно заплутаних кабелів під столом - ось справжнє щастя.

Підсвічування кнопок

Без нього дешевше, з ним - зручніше і красивіше. Якщо ви поки не освоїли сліпий друк, то краще брати клавіатуру з підсвічуванням.

Виробник продукту

Вибирати клавіатуру потрібно за можливостями, а не по бренду. Проте, якщо не боїтеся переплатити, зверніть увагу на продукцію перевірених компаній, на кшталт Кingston, Logitech, Razer або SteelSeries. Вибираючи механіку, варто дивитися не стільки на виробника самої клавіатури, скільки на механізм клавіш. Найкраще, щоб це була Cherry: китайські виробники в останні роки серйозно підвищили якість, але до визнаних метрів поки що не дотягують.

Все інше - питання суб'єктивне. Одна і та ж клавіатура буде кращим другом для одного і "не дуже" пристроєм для іншого. Тому перед покупкою краще подивитися в магазині, як девайс працює.

Чи буде механічна клавіатура надійніше за мембранну?

Так, механічні клавіатури надійніше і довговічніше мембранних. Хоча хорошу мембрану зносити складно з часом вона все одно втрачає пружність і продавлюється, як старий диван. У механіки, з її ресурсом в десятки мільйонів натискань, такої проблеми немає.

Чи не станеться такого, що у бездротової клавіатури відгук при натисканні клавіш буде гірше?

Таке можливо, якщо між клавіатурою і підключеним до ПК приймачем бездротового сигналу є якась перешкода або просто занадто велика відстань. Але взагалі, у сучасних бездротових клавіатур ця проблема стоїть не так гостро, як у девайсів минулих літ.

Чи підійде для ігор мембранна клавіатура?

В принципі, підійде. Хоча краще, звичайно, заощадити і купити механіку. Але, наприклад, навіть у Razer є досить дорога ігрова мембранна клавіатура з коротким ходом клавіш і швидким відгуком.

Вадим Гамза / Всі права захищені
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати