
Миша

ІГРОВА МИША: ЯК ВИБРАТИ І ЧИМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД ЗВИЧАЙНОЇ + 10 НАЙКРАЩИХ МОДЕЛЕЙ
Зміст статті[Показати ]
- Що таке ігрова миша?
- Чим ігрова миша відрізняється від звичайної?
- Як вибрати ігрову мишу?
- ТОП-10 найпопулярніших ігрових мишей
Геймерські моделі мишок відразу приковують погляд. Креативний дизайн, наявність підсвічування, настроюються кнопки, сенсор для чіткості рухів та інше ... Однак і вартість їх на порядок вище звичайних комп'ютерних «родичів». Огляд особливостей і відмінностей різних типів мишок допоможе розібратися в плюсах і мінусах кожної, щоб зробити правильний вибір.
Читайте також: Ігрова мишка Hyperx Pulsefire FPS - готуйсь-цельсь-пли!
Що таке ігрова миша?
Геймерські маніпулятори візуально відрізняються від офісних моделей: ергономіка, покриття, наявність додаткових клавіш (наприклад, в RAZER Naga Expert є кілька таких). Основний упор при виготовленні комплектуючих для ігор робиться на зручність для користувачів (наприклад, щоб рука не втомлювалася при багатогодинних боях), суперчутливим сенсори, а також швидкість відгуку.
Так що ж означає «ігрова миша»? Це девайс, оптимізований для комфортного, точного, переможного бою в Counter-Strike, шутери, MMORPG, MOBA і інші дії, стрілянина, стратегії. Апарат максимально швидко реагує і передає будь-яку команду від геймера.
Чим ігрова миша відрізняється від звичайної?
Крім візуальної складової моделі відрізняються за вартістю (для порівняння: HP ENVY і STEELSERIES Rival 600 ). Геймерський девайс буде коштувати більше, але і по функціоналу залишить далеко позаду офісні екземпляри.
У геймерських мишок можна навіть змінити вага пристрою (за допомогою спеціальних грузиков), налаштувавши його під власні потреби. Тут геймери також знайдуть протиковзку поверхню і надчутливий перемикач, ніж офісні «трудівниці" похвалитися не можуть. І це ще не всі відмінності 2-х різновидів мишок.
Зовнішній вигляд і ергономіка
Типовий маніпулятор має 2-3 кнопки для кліків, розташовані у верхній частині агрегату. Між ними розташовується коліщатко прокрутки. Геймерський варіант має 6 і більше клавіш для гри.
За формою конструкції звичайні мишки близькі до класики, хоча є і нетривіальні екземпляри (вигнуті, з «крилами», на кшталт цього девайса ). Дизайн ігрових апаратів приголомшує уяву: тут і різні малюнки на поверхні, і рифлений корпус, і кнопки з боків, і софт-тач на бічних гранях.
У плані ергономіки офісні агрегати поступаються геймерським пристроїв, вони просто не розраховані на багатогодинні занурення в ігрову реальність, тому не мають додаткових фішок для зручності. Наприклад, асиметрично скошена поверхня, антиковзаюче покриття, зручна форма, яка мінімізує втома рук. Крім того, по поверхні геймерские девайси їздять на широких ніжках (вони є і в звичайних мишках, але зовсім маленькі). Завдяки цьому ігровий маніпулятор в рази швидше і плавніше ковзає по поверхні.
витривалість
Чим ігрова миша конкретно відрізняється від офісної, так це довговічністю. В ігрових маніпуляторів значно збільшена витривалість - аж до 60 млн натиснень. Геймерські девайси створені з урахуванням того, що будуть піддаватися інтенсивним навантаженням. Вони витримують несильні удари об стіл, різкі рухи користувачів. Типові агрегати призначені для стандартної роботи: клік-відкрити документ, другий-закрити, перегорнути сторінки і подібне; в умовах азартного ігрового битви їх краще не випробовувати.
До відома: ТОП-10 ігрових клавіатур - рейтинг кращих дротових клавіатур для ігор
Тип сенсора
Офісні мишки в середній ціновій категорії найчастіше мають оптичний сенсор (наприклад, така модель ). Для стандартної роботи за ПК або ноутом цього цілком достатньо: килимок не обов'язковий, швидкість функціонування на рівні. Вони «всеїдні» до поверхні. Робочий елемент тут - світлодіод і датчик, фотографує поверхню, по якій рухається маніпулятор. На підставі цих знімків електронна складник девайсів визначає напрямок і швидкість переміщення мишки.
У gaming mouse виробники вбудовують:
- лазерні сенсори - підсвічування здійснюється за допомогою лазера, а не світлодіода, девайси з таким сенсором більш точні, що важливо в іграх;
- гібридні - тут з'єднані всі плюси обох варіантів і мінімізовані мінуси: вони точні і можуть рухатися по складних поверхнях без килимка.
Є і бюджетні екземпляри з оптичним сенсором (як приклад: ASUS ROG Cerberus USB ).
Читайте докладніше: Чим відрізняється лазерна миша від оптичної?
чутливість сенсора
На чутливість безпосередньо впливає дозвіл, яке в характеристиках пристроїв зазначено в цифрах з позначенням dpi; і чим воно більше, тим вище чутливість і швидкість покажчика маніпулятора при тих же рухах мишей.
Типовий агрегат має дозвіл в середньому 800 dpi, його цілком достатньо для вирішення щоденних завдань в офісі або вдома. Ігрові девайси можуть похвалитися показниками от 3000 dpi до 12 000 dpi (наприклад, в цьому приладі значення 6400 dpi). Також можна змінювати цей показник в налаштуваннях.
додаткові клавіші
Офісні представники мають 2, максимум 3 кнопочки. Для їх призначення більшого й не треба.
Зовсім інша ситуація з геймерським екземплярами. Тут можна зустріти 5-7 і більше клавіш (доходить до 10-19). Розташовані кнопочки в центральній частині і по бічних гранях. Додаткові клавіші дозволяють змінювати дозвіл сенсора, виконувати певні команди користувача без звернення до клавіатури (управління персонажем, зменшення/збільшення звуку та інше). Є механічні та програмовані кнопочки.
Як вибрати ігрову мишу?
В ідеалі девайс повинен бути зручним, практичним, точним, спритним. Детальніше про це написано в наступних розділах. Однак є ще одна річ, яку не можна випускати з поля зору - наявність вбудованої пам'яті в маніпуляторі.
Для чого це потрібно геймеру:
- збереження декількох різних профілів, розкладки клавіш, які налаштовуються під різні жанри віртуальних іграшок;
- можна використовувати девайс на іншому гаджеті і не налаштовувати мишку заново.
Навіть після переустановлення ОС налаштування зберігаються у внутрішньому сховище gaming mouse (наприклад, в HyperX Pulsefire Surge можна зберегти 3 профілю).
Зовнішній вигляд і ергономіка
У плані ергономіки на першому місці стоїть зручність в експлуатації, яке залежить від:
- Форми - тут питання, яка у геймера робоча рука: ліва або права. Є спеціальні моделі для правші або лівші ( 2E Ares MG301 ), що мають анатомічну форму, різні бічні западини для пальців. Також представлені універсальні екземпляри, які підійдуть усім. Як підібрати ігрову мишу? Звернути увагу ще й на її розмір, потрібно щоб пальці вільно діставали до всіх кнопок.
- Матеріалів - звичайний пластик використаний в бюджетних варіантах, але тут є нюанс: пальці можуть ковзає по гладкій поверхні. Краще вибирати матове покриття, в ідеалі, має прогумовані вставки. Такі девайси міцно тримаються в долоні, виключаючи можливість зісковзування пальців з кнопочок. Ще момент - наявність ніжок з тефлону, бажано досить широких (вони більш довговічні, мишка плавніше ковзає по поверхні).
- Ваги - важчі екземпляри дозволяють максимально точно наводити приціл в стрілялках, але швидкість переміщення трохи зменшена. Легкі варіанти ідеальні для ігор, в яких важлива швидкість руху. Для любителів стратегії вага не перешкода. Краще, якщо вага «гризуна» можна змінювати, це робиться за допомогою спеціальних тягарців.
Вибір ігровий миші по дизайну - суб'єктивний момент. Одному користувачеві до вподоби класика, інший зверне увагу тільки на яскраву, бойову забарвлення маніпулятора. В цьому плані користувачам надається багатий вибір. Можна, наприклад, орієнтуватися на зовнішній вигляд ПК або ноута, з яким буде працювати девайс.
Тип сенсора
Оптика або лазер, а може гібрид? Пристрої з лазерними сенсорами мають більш високу ціну і мають деякі обмеження по поверхні (стосується тільки специфічних покриттів, наприклад, полірований метал). Вони ідеально підійдуть геймерам, які віддають перевагу іграшкам, в яких важлива точність і швидкість реакції.
Оптика - класика жанру, надійна і стабільна в роботі, вона до вподоби поціновувачам шутерів від першої особи, тому що в ній немає алгоритмів передбачення, виправлень рухів користувачів. Оптичні екземпляри менш чутливі до типу поверхні, можуть працювати навіть на пріпиленний столі. Але в ідеалі до них все ж потрібно підібрати килимок .
Якщо користувач - різноплановий гравець, то тут знадобляться моделі-гібриди, з усіма властивостями лазера і оптики.
чутливість сенсора
Тут головні характеристики - кількість точок на дюйм або dpi/СPI. Чим вище дозвіл, тим комфортніше геймеру працювати з маніпулятором при грі на моніторах з високою роздільною здатністю.
Стаття в тему: ТОП-10 кращих ігрових моніторів
Більшість ігрових маніпуляторів мають показники 6 000-8 000 dpi і більше. На практиці для стандартних іграшок цілком достатньо значення в 3 000 dpi. Для швидких шутерів можна вибрати «гризуна» з невеликим дозволом (від 1800 dpi). Стратегії вимагають більш високих показників. Тому для комфортного і різнопланового ігрового процесу можна зупинити вибір на варіантах, в яких передбачено регулювання дозволу (як Alienware Advanced Mouse AW558 ).
Тип підключення
Для початку варто визначитися: провідний або бездротової варіант придбати для ігрових баталій.
Кожен девайс має свої плюси і мінуси :
- бездротові - підключаються по радіоканалу, можна управляти ПК або ноутом на значній відстані, кабелі не заважають під руками. Мінус - в самий розпал битви можуть сісти батарейки.
- провідні - стабільна робота, мінімальна затримка реакції курсору на рух маніпулятора, на функціонування мишки не впливають електромеханічні перешкоди. Символічний мінус - може сковувати рухи.
Оптимальним варіантом можуть служити гібридні преміум-варіанти, які практикують і провідне, і бездротове підключення.
Час відгуку
Параметр визначає те, як часто комп або ноут «питають» миша: відбулися якісь рухи? Для геймерів секундна затримка - це дуже довго. Стандарт за часом відгуку для професійних геймерських маніпуляторів - в межах 1 мс (одна тисячна секунди). Саме за цей часовий відрізок сигнал від миші дійде до ПК. Інакше кажучи, чим менше час відгуку девайса, тим спритніше виконуються команди користувача.
частота опитування
Це частота, з якою визначається положення курсора маніпулятора за 1 сек. Наприклад, 1000 Гц=1000 разів в секунду. Чим вище будуть показники по даній частоті, тим плавніше рух миші на екрані ноута або ПК. Наприклад, для стрілялок це означає швидкість і точність наведення прицілу, попадання в ціль.
максимальне прискорення
Позначається літерою G. Це прискорення геймерского маніпулятора, при якому курсор зірветься і раптово полетить кудись в сторону, зробивши кілька поворотів навколо своєї осі. Чим більше значення цього параметра, тим вище поріг зриву курсора.
Оптичні примірники у цьому плані краще передає координати миші під час різких махів девайсом. Якісні лазерні пристрої, гібриди також можуть похвалитися хорошими показниками для максимального прискорення. В ігрових маніпуляторів значення може досягати до 30, 50 G.
додаткові клавіші
Їх тут досить. Часом виробники навіть зловживають їх кількістю, доводячи до 10, 12, 17 кнопок. Додаткові клавіші знадобляться цінителям стратегій і RPG. Такі кнопочки дозволяють дуже швидко, без звернення до клавіатури, натискати на «гарячі клавіші» (вони програмуються на певні команди).
Якщо покупець не знає, для чого йому може стати в нагоді додатковий набір клавіш, то краще вибрати мишку з невеликою кількістю цілком зрозумілих кнопок. Наприклад, в шутерах сильно багато кнопок - тільки перешкода.
Для нескладних іграшок цілком підійдуть і звичайні офісні маніпулятори. Але якщо є бажання придбати саме геймерську модель, то варто для початку визначитися з асортиментом улюблених ігор: шутери, стратегії, MOBA і інші. Якщо явних фаворитів немає - варто придбати мишки, в яких передбачений широкий діапазон налаштувань.
Також варто уважно поставитися до кількості додаткових клавіш - зайві будуть тільки заважати в процесі бою. За характеристиками хорошою миші для ігор: дозвіл сенсора - від 3000 dpi, прискорення - від 30 G, швидкість відгуку - 1 мс.