Процесор

Зібрати персональний комп'ютер - непросте завдання, особливо коли кошти обмежені. Для недорогої, але продуктивної машини потрібен відповідний процесор. Як вибрати кращий процесор і які бюджетні процесори потрапили в наш Топ-3, розповідаємо в нашому матеріалі

Як вибрати процесор

Щоб правильно вибрати кращий бюджетний процесор, потрібно чітко визначити ряд параметрів, за якими слід відібрати деталі ПК. В першу чергу, потрібно визначитися з ціною. Лише після цього приступати до вибору виробника.

Виробники процесорів

Процесори для ПК виробляють дві великі фірми: Intel і AMD.

Лідером в розробці технологій вважається Intel. AMD веде більш демократичну цінову політику, додає щось своє, переймає досвід. Процесори цих фірм відрізняються один від одного електронної схемотехнікою. Вироби Intel Core випереджають AMD по продуктивності. Тому вони краще підходять для складання потужних ігрових ПК.

В багатопоточних завданнях процесори AMD Ryzen виграють (монтаж відео). Вони не дуже сильно поступаються Intel Core в іграх. Дуже добре підходять для універсального ПК, який використовується і для ігор, і для професійних завдань.

Процесори AMD дешевше, ніж Intel, хоча останні користуються більшою довірою. Однак незалежно від виробника, процесор залишається найнадійнішим і дорогим елементом комп'ютера.

Кількість ядер

Це параметр, за яким вибирають кращі бюджетні процесори. Від нього залежить продуктивність ігр та швидкість роботи з документами. З простими тривимірними проектами легко впорається і двоядерний процесор. А більш «важкі» ігри зажадають більшої кількості ядер.

Для мультимедійного або офісного комп'ютера знадобиться 2-ядерний процесор. Якщо ПК потрібен для того щоб грати в сучасні ігри, то купити доведеться процесор з 4 ядрами. Для важких професійних додатків і монтажу відео необхідний процесор з 6-8 ядрами. Найпотужніші процесори мають 10-18 ядер, але коштують дорого. Вони розраховані на вирішення складних професійних завдань.

Частота

Від частоти залежить час виконання операцій. Чим вище значення цього параметра, тим більше продуктивність процесора. Одиниця виміру частоти - герц.

Для доступу в інтернет і набору документів досить процесора з частотою близько 2 ГГц. У продажу є процесори з частотою 3 ГГц, які не набагато дорожче. Тому економити не варто. Ігровому або мультимедійному ПК середнього класу підійде процесор з частотою 3,5 ГГц. Потужному професійному або ігровому комп'ютеру більше відповідає процесор з частотою ближче до 4 ГГц. Завжди найкращим залишається варіант з найбільшою частотою. Вибирати слід тільки відповідно до того бюджетом, який ви в змозі витратити.

Також читайте про клавітури: як вибрати найкращу - https://kstech.com.ua/computeru/nezalezhnyi-top-4-krashchyh-klaviatur-2020/

Сокет

Socket - роз'єм для з'єднання материнської плати з процесором. Їх маркують або за кількістю ніжок процесора, або позначеннями за допомогою цифр і букв. Майже щороку з'являються нові модифікації. Рекомендується купувати процесори з більш сучасним сокетом. Це допоможе при заміні материнської плати і процесора в найближчі роки.

Кількість потоків

Продуктивність комп'ютера збільшується завдяки технології Hyper-treading (гіперпоточності). Вона дозволяє кожному ядру обробляти два потоки даних. До багатопотокових процесорів відносять Intel Core i9 і i7, деякі Core i3, Pentium (G46xx, G4560), майже всі AMD Rizen.

Об'єм кеш пам'яті: 1, 2 і 3 рівнів

Кеш пам'ять - надшвидка пам'ять, яка використовується процесором для тимчасового зберігання найбільш часто використовуваних даних. Кеш розділений на 3 рівні, що відрізняються один від одного розміром і швидкістю доступу:

  • кеш L1 - найшвидша пам'ять в комп'ютері. У ній містяться команди і дані, які знадобляться в першу чергу;
  • кеш L2 - цей рівень повільніше, але більше за розміром. Тут зберігаються дані, які теж потрібні в першу чергу, але не вмістилися на L1;
  • кеш L3 - найбільша пам'ять, але сама повільна. Розташовується всередині кристала процесора. Це дозволяє звертатися до неї в рази швидше, ніж до комірок оперативної пам'яті.

Вбудоване графічне ядро

Деталь дозволяє зібрати комп'ютер без окремих плат відеоадаптерів. Це знижує енергоспоживання і вартість збірки ПК, але особливої ​​продуктивності від вбудованої графіки не чекайте.

Техпроцес

Під техпроцесом розуміють розмір транзисторів. Чим вони менші, тим більше їх розміститься на чіпі. Це впливає на тепловиділення, енергоспоживання і продуктивність чіпа. Відповідно, чим менше техпроцес, тим краще.

Вадим Гамза / Всі права захищені
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати